Wybierz województwo

Szukaj

Dodaj swoją firmę do katalogu na portalu terenowe-auta.pl i dotrzyj do tysięcy miłośników i posiadaczy samochodów terenowych w Polsce!

Typ dnia
QUATRO S.C. Importer Ironman 4x4
ul. HAJDOWSKA 39
20-231 LUBLIN
tel. 602523414, 602523027
e-mail: mariusz@quatro4x4.eu
Katalog warsztatów i sklepów

mapa

zachodniopomorskie pomorskie warminsko-mazurskie lubuskie wielkopolskie kujawsko-pomorskie dolnoslaskie podlaskie mazowiecke lodzkie opolskie slaskie lubelskie swietokrzyskie malopolskie podkarpackie
Losowe zdjęcie
Chmura tagów

Pojazdy Specjalne Land Rover

Samochody terenowe od lat świetnie sprawdzają się jako baza do przeróbek na pojazdy specjalne. Znajdują zastosowanie w ratownictwie, policji, w wojsku i innych instytucjach państwowych i prywatnych. Wielokrotnie znoszą bardzo ciężkie warunki zewnętrzne... i nie tylko, ponieważ zdarza się, że nie pracują na powierzchni tylko głęboko pod ziemią.

Od kilkunastu lat wrocławska firma TEAM Marek Pasierbski dostarcza pojazdy na użytek KGHM "Polska Miedź" S. A. Pojazdy te - budowane na bazie kultowego już samochodu Land Rover Defender - przeznaczone są do eksploatacji dołowej w ekstremalnie ciężkich warunkach, przekraczających znacznie założenia producenta. Na chwilę obecną w podziemiach zagłębia miedziowego pracuje codziennie ponad sto takich jednostek. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Samojezdne wozy transportowe "SWT - TEAM" są pojazdami przeznaczonymi do eksploatacji w podziemnych wyrobiskach górniczych, w których nie występuje zagrożenie metanowe. Pojazdy te budowane są na podwoziach produkowanych przez angielską firmę Land Rover Group Ltd z przeznaczeniem do transportu pracowników, materiałów wybuchowych i pomocniczych. 
Aktualnie produkowany typoszereg oznaczony jest symbolem: "SWT - TEAM 10/14/20, gdzie: SWT oznacza samobieżny wóz transportowy, TEAM oznacza element nazwy producenta, 10/14/20 oznacza ilość przewożonych pracowników.
S - samojezdny
W - wóz
T - transportowy
Team - pierwszy człon nazwy producenta
10 - dopuszczalna liczba przewożonych osób łącznie z operatorem

SWT Team 10:

SWT Team 10/1,9
Wersja z zamkniętą kabiną operatora oraz osłoniętym przedziałem transportowym.
Obie przestrzenie klimatyzowane.

SWT Team 14
Samojezdny wóz transportowy "SWT- TEAM" w wersji 14 osobowej.

SWT Team 20
Samojezdny wóz transportowy " SWT- TEAM" w wersji 20 osobowej

SWT Team 14/R 
Pojazd zbudowany na zlecenie KGHM „Polska Miedź“ S.A. Oddział Zakład Górniczy „Rudna“ dla zabezpieczenia możliwości pracy i transportu ekipie poruszającej się po nowobudowanych chodnikach o zbyt wysokiej temperaturze powietrza.

SWT Team 14/P S-R 
SWT-TEAM 14/P S-R ( Pojazd Specjalny-Ratowniczy ) jest wersją rozwojową maszyny górniczej skonstruowanej na bazie samochodu Land Rover Defender 130 do przewozu personelu, materiałów strzałowych i pomocniczych w warunkach dołowych niemetalowych kopalni metali kolorowych. 
Zbudowany na zlecenie KGHM „Polska Miedź” S.A. Oddział Górniczy „Rudna” z przeznaczeniem do szybkiego transportu grupy ratowników wraz z niezbędnym sprzętem do miejsca akcji.
W pełni kompatybilny z typoszeregiem maszyn SWT – TEAM.

Firma TEAM przygotowuje także samochody dla kopalni odkrywkowych.

SWS - Samobieżny Wóz Strzałowy 
Wersja specjalna samochodu Land Rover Defender 130 HCPU zbudowana dla ekip realizujących likwidację głębokich odwiertów z wykorzystaniem materiałów wybuchowych. 
Zadaniem tego pojazdu jest dowiezienie grupy pracowników oraz niezbędnych materiałów do miejsca, w którym znajduje się odwiert ( studnia )wymagający likwidacji, opuszczenia do jego wnętrza materiału wybuchowego i dokonania zdalnego odpalenia.
SWS-Land Rover realizuje w/w zadania zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, co zostało potwierdzone poprzez Wyższy Urząd Górniczy.
Obsługa: 2-5 osobowa.
Realizacja: pojazd tego typu wykorzystywany jest w Polsce przez kopalnię odkrywkowe węgla brunatnego w Bełchatowie.
Inne modele:
- przygotowano projekt samochodu o podobnym przeznaczeniu dla geologów wykorzystujących metody sejsmiczne,
- przygotowano projekt wykorzystujący inną ( mechaniczną ) metodę likwidacji odwiertów.

TSR - Terenowy Samochód Ratowniczy 
Wersja specjalna samochodu Land Rover Defender 110 SW zbudowana dla potrzeb ratownictwa medycznego w trudnych warunkach terenowych.
Zadaniem tego pojazdu jest dowiezienie ekipy medycznej do miejsca, w którym znajduje się osoba (-y) wymagająca pomocy oraz umożliwienie jej przetransportowania (z jednoczesnym wykonaniem niezbędnych zabiegów medycznych) do miejsca dostępnego dla standardowych karetek (R), w skrajnym przypadku do izby przyjęć najbliższego szpitala.
Wyposażenie tego pojazdu umożliwia dość szeroki wachlarz zabiegów obejmujący min:
- defibrylację,
- podanie tlenu,
- podanie kroplówki,
- szybkie ogrzanie chorego,
- usztywnienie kończyn lub całego ciała.
Konfiguracja specjalistycznego sprzętu umożliwia przeprowadzenie wyspecyfikowanych zabiegów zarówno wewnątrz pojazdu, jak i poza nim - - w miejscu wypadku.
Obsługa: 2-3 osobowa.
Realizacja: pojazdy tego typu (o różnej kompletacji wyposażenia medycznego) wykorzystywane są w Polsce przez kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego.